19 Mai 2012

RSS Facebook TwitterCompatibil cu

Arges Online
Victor Ponta a promis reabilitarea DN73C: Ieri, premierul Victor Ponta a fost în judeţul Argeş şi a ajuns aşa ... http://t.co/QznbxFeI
Arges Online
Vasilică și-ar dori schimbarea imediată a directorilor din instituțiile deconcentrate: Deputatul PSD de Argeș ... http://t.co/fSubYuql
Arges Online
Conferință internațională pe teme nucleare la Mioveni: Zilele acestea la Institutul de Cercetări Nucleare Miov... http://t.co/Zn07LtM1
Arges Online
Daniel Dragomir a explicat de ce Primăria Pitești e bună de plată pentru datoriile Termoficării (video): La o ... http://t.co/zwHmX2oQ
Follow Arges Online on Twitter

Super Tv --- Live!

Daniel Dragomir Primar Pitești

Primaria Orasului Mioveni

Telefonul piteșteanului

George Rotaru Presedinte CJ

Newsletter

captcha

Kiss FM

EURIAL OCAZII

Vizitatori Online

Avem 65 vizitatori online

ROMINE COMERT - MIOVENI

khantry design

Radio Alpha 94.1 FM - All the Hits, All the Time

Felicitare de Paste Cotnari

Service Auto Profesional

Magic FM

PSD MIOVENI

PSD MIOVENI

MIOVENI

Condor Broker Calculator RCA

Condor Broker

Ziarul Atitudine in Arges

Ziarul Atitudine in Arges

NuntaBotez.ro

Nunti Botez

SAPTE SERI

SAPTE SERI

Telefonul Musceleanului

Telefonul Musceleanului

Publicitate

Reducerile Benefice

Follow us on Twitter
Luni, 14 Noiembrie 2011 16:47

Schimb de experiență între tinerii democrat-liberali la Câmpulung

Scris de  Adi Vasiliu
Rata acestui post
(0 voturi)

Sâmbătă 12 noiembrie 2011, Organizaţia de Tineret a PDL Câmpulung Muscel, a primit vizita omologilor  aparținând Colegiului 22 din București, într-un prim schimb de experienţă care face parte dintr-un proiect politic mai amplu.

Întâlnirea a debutat “în forţa” la propriu, printr-un meci amical de volei, intre reprezentanţii celor două organizaţii şi a continuat la sediul Partidului Democrat Liberal din Câmpulung Muscel. Aici a avut loc o dezbatere deschisă pe tema: Valori democratice și idealuri politice în România contemporană. Cu acest prilej participanţii și-au exprimat nu doar opțiunile politice, ci și valorile în virtutea cărora ei acționează în organizațiile din care fac  parte.

Alături de cei 50 de tineri, la eveniment au mai participat: Dorin Falcă, Președintele colegiul 1 Câmpulung Muscel, Eduard Dima, Preşedinte Interimar al PDL Câmpulung Muscel, Daniel Dutca, Președintele Organizaţiei de Tineret a PDL Câmpulung, precum şi Cristina Chiriac, Președintele Colegiului 22 din București.

“Aceste întâlniri au dublu rol, o primă parte de acumulare a informaţiilor teoretice şi practice necesare în experienţa politică, iar pe de altă parte de închegare a echipei pentru dezvoltarea abilitaţilor de leadership. Numai împreună şi într-o atmosferă de lucru  propice, putem aplica soluţiile adecvate de care are nevoie comunitatea musceleana”, a declarat dl. Dorin Falca, candidatul PDL pentru Camera Deputaţilor, pe Colegiul Câmpulung Muscel.

În organizarea evenimentului, un rol activ l-a avut şi Adrian Bughiu, cel mai proaspăt membru al PDL Argeş, se arată într-un comunicat al tineretului democrat-liberal din Câmpulung.



 

Last modified on Luni, 14 Noiembrie 2011 16:51

1 Comentariu

  • Comment Link cucu bau Luni, 14 Noiembrie 2011 19:04 posted by cucu bau

    Deci esti democrat..am inteles.O exista in arges vreun ziar online care sa fie echidistant,apolitic?nu cred,vad ca toate sunt democrate.

Lasati un comentariu

ziare